O nás

             Volám sa Ľuboš Lazarák, narodil som sa 18.10.1971 v Spišskej Sobote, Poprade a od svojho narodenia žijem v Novom Smokovci, vo Vysokých Tatrách. Už od detstva som obľuboval šport a pohyb v prírode, čo sa vo mne iba prehĺbovalo a zintenzívňovalo. Športu som sa začal venovať čoraz častejšie a v rôznych častiach Slovenska, neskôr aj štátoch Európy. O moju radosť z pohybu vo voľnej prírode som sa chcel podeliť aj so svojimi kamarátmi, čo vyústilo do činnosti sprevádzania aj pohybuchtivých "neznámych". Na Slovensku som okrem oblasti Vysokých Tatier absolvoval bicyklové, lyžiarské, lezecké a vysokohorské  túry aj v oblasti Belianských Tatier, Nízkych Tatier, Malej Fatry, Slovenského Raja, Bukovských Vrchov, Polonin, Braniska a ďaľších. No moja zvedavosť a túžba poznávať nové oblasti a krajiny ma hnala aj za hranice mojej krajiny. V zahraničí som zdolával svoje ciele v pohoriach v Taliansku, Slovinsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Andory, Poľska, Čiech, ako aj v ďalekom Nepále a najväčšom pohorí sveta Himaláji. Som členom organizácie horských sprievodcov UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations), členom THS-DZ (Tatranská horská služba - Dobrovoľný zbor),Vo voľnom čase sa okrem športového vyžitia venujem aj ochranárskej činnosti ( dobrovoľná stráž prírody TANAPu), člen JAMES... 
Verím, že sa pri poznávaní prírodných krás, dosahovaní vytýčených cieľov, alebo pri športovom vyžití v prírode určite stretneme, či už ako partneri, klenti, alebo hoci ako návštevníci.

                                            S pozdravom Ľuboš Lazarák.(LBL)

 Foto 5Foto 2

Naši užívatelia

Sú všetci tí, ktorí majú radi prírodu, pohyb a čas v nej trávený. Ľudia ktorí chcú spoznávať nové miesta, zdolávať vytýčené ciele a hľadať v sebe limity. Ide nám predsa o spoločné! A to vychutnávať si svoj voľný čas a život na miestach, ktoré nám núka naša planéta a ktoré sa nám natrvalo vryjú do pamäti. Možnosti sú nespočetné, od detí až po seniorov, ako aj pre začiatočníkov až po skúsených. V zime, lete či na jeseň. V horách, vode, ceste. Pešo, na lane, lyžiach, alebo na bicykli. Je na každom čo si naplánuje a vyberie a ja sa to pokúsim splniť.